Platební výměr na penále

Dobrý den,
chtěl bych Vás touto cestou informovat o tom, že dne 30.10. 2012 jsme obdrželi od Finančního úřadu Brno platební výměr na penále ve výši 2 065 600,- Kč. S již vrácenými dotacemi na výstavbu bytových jednotek Na Vinici činí celková částka 4 305 600,- Kč. Dotace, jak již víte, musela obec zaplatit kvůli rozhodnutí bývalého vedení požadovat bezúročnou půjčku obci po nájemnících těchto nových bytů, ačkoli to bylo zjevně v rozporu s dotační smlouvou.

Díky včasnému vrácení 18.4. 2012 nenaběhlo penále v plné výši, ale i tak jde o vskutku nezanedbatelný zásah do obecního rozpočtu. Mrzí mě, že kvůli nerespektování jednoznačně stanovených podmínek dotace našimi předchůdci a přehlížení opakovaných výhrad občanů k vybírání půjček musíme tyto zbytečné výdaje nyní zohlednit při plánování rozpočtu na příští rok (pro Vaši představu částka přesahující 4 300 000,- Kč by stačila na výstavbu asi 5 nových dětských hřišť nebo na víceúčelový sportovní areál, který bychom pro Vás rádi zřídili).
Opozicí jsme často napadáni, že nehospodárně nakládáme s obecními prostředky, ale např. na kritizované porodné a pohřebné nám pro rok 2011 stačilo 130 000,- Kč, což je oproti vráceným dotacím zanedbatelná a podle mého názoru navíc účelně vynaložená částka.

Co dál? Dotace jsou již vráceny a odvolání zamítnuto, nyní řešíme s právníky další postup ve věci penále, to ovšem musí být uhrazeno do 30 dnů a celou záležitost řeší policie ČR. O dalším postupu Vás budu průběžně informovat.

Váš starosta Petr Korger