Po roční pauze, kdy se v loňském roce kvůli pandemickým omezením hra Plamen předčasně ukončila a nekonalo se ani okresní kolo, si Mladí hasiči z SDH Hodonice mohli opět poměřit síly s ostatními týmy.
Na podzim loňského roku proběhla podzimní část okresního kola hry Plamen ve Slupi, kde se závodilo v disciplínách Závod požárnické všestrannosti a Štafeta požárních dvojic. Závodu se zúčastnilo družstvo mladších dětí, starších dětí a dorostenci (jednotlivci v různých věkových kategoriích). Jarní kolo soutěže proběhlo 5. a 6. června, již tradičně v hasičském areálu ve Výrovicích, kde se kvůli omezením závodilo pouze v disciplíně Požární útok CTIF a Štafeta 4×60 metrů. Navíc nebyla vůbec dovolena účast diváků a fanoušků.
Naše děti podali v obou částech skvělé výkony! Obzvláště starší byli nepřekonatelní – 3 disciplíny vyhráli a v jedné byli 2. V celkovém součtu bodu ze všech disciplín starší svoji kategorii ovládli, okresní kolo vyhráli a tím si vybojovali postup na krajské kolo do Hodonína. Mladší hasiči skončili v celkovém pořadí na krásném 4. místě!! Takže opět slavíme úspěch! Jen pro připomenutí – v předchozím konaném ročníku byli naši mladší 1 a starší 3.
Složení družstev:
Mladší: Elen Franková, Eva Kseničová, Jakub Jedlička, Lukáš Jedlička, Dominik Mateja, Lubomír Dvořák, Radovan Šeiner, Ondřej Varga, Jaroslav Kubík a Jakub Prokeš
Starší: Linda Šulová, Kristýna Kružíková, Nikola Viktorínová, Martin Čeman, Tomáš Vojtíšek, Michal Procházka, Jan Šula, Petr Buchta, David Soukup, Miroslav Fojtášek a náhradnící Kristýna Kubíková, Petr Marek, Richard Malák a Dominik Pink
Neztratili se ani dorostenci. A bylo by to hodně veselé, nebýt nešťastné podzimu. V podzimní části v Závodu požárnické všestrannosti došlo k chybnému vytyčení části trati pro dorostence a naši závodníci díky tomu na trati bloudili a jejich běžecké časy se tím nesmírně natáhly. Po upozornění na tuto chybu byla trať opravena, ale my už byli v cíli. I přes určitou časovou kompenzaci za tuto chybu na trati nebylo umístění našich závodníků odpovídající jejich výkonům. Přesto se to snažili dohnat v jarní části, kde závodili v disciplíně 100 m s překážkami. Po tvrdém tréninku zaběhli skvělé časy a výrazně se posunuli celkovým pořadím. Nakonec z toho bylo 1. místo v kategorii starších dorek pro Renču Viktorínovou a postup do krajského kola. V kategorii středních dorců byl na 2. místě Petr Vojtíšek (těsně mu utekl postup do krajského kola), na 3. místě David Procházka a na 8. místě Adam Jelínek.
S postupujícími jsme se hned následující víkend zúčastnili krajského kola hry Plamen v Hodoníně.
Mezi okresním a krajským kolem už nebylo moc času na trénink. Navíc na krajském kole se již závodilo ve všech disciplínách (i v těch, ve kterých na okrese ne) a některé jsme ani nestihli pořádně trénovat! K tomu si Renča při okresním kole zřejmě poranila kolenní vazy a potýkala se se silnými bolestmi kolen. Přesto jsme do toho šli naplno!
V sobotu 12.6. závodilo družstvo starších hasičů. A do první disciplíny se děti cítili v klidu a pohodě a podávali skvělé výkony. Hned v první štafetě zaběhli skvělý čas a jen díky časové penalizaci za jednu chybu přišli o 2. místo. Následující disciplínu Požární útok CTIF s přehledem vyhráli a začalo to být zajímavé. Navíc i výsledky soupeřů v jednotlivých disciplínách byly proměnlivé, takže v celkovém součtu do poslední disciplíny nebylo úplně jasno o celkovém vítězi. A poslední, „královskou“, disciplínou byl požární útok. Naše družstvo nastupovalo k plnění jednotlivých disciplín vždy jako první. A u útoku to byla zřejmě výhoda. Nebyli jsme svázaní nervozitou z výsledků jiných týmů a na útok jsme si věřili, děti ho umí! A taky to předvedly – útok udělaly skvěle a po zaváhání hlavních konkurentů útok vyhrály! A díky tomu obsadili celkové 3. místo!!
Historický úspěch byl na světě. Za posledních 7 soutěžních sezón to byla 3. účast v krajském kole a poprvé umístění na bedně!! Vítězství si odvezlo družstvo z Lelekovic a 2. byl Mistřín. Na 4. místě skončil favorizovaný Bořitov.
Myslím, že tady se sluší podotknout, že družstva jako Mistřín, Bořitov, Lelekovice jsou z SDH, které mají násobně větší členské základny než my. Mají mnoho trenérů se závodními zkušenostmi, skvělé materiální zázemí a pravidelně už dlouhá léta postupují do krajských a republikových kol. Proto naše úspěchy po 9 letech působení, kdy jsme začínali úplně od nuly, považuji za obrovský skok a úspěch našeho SDH!!
V neděli 13.6. do svého závodu nastoupila také Renča Viktorínová, kde se v její kategorii závodilo v závodě na 100 m s překážkami a ve dvojboji. Renča i přes bolesti kolenou ze sebe vydala maximum a bylo z toho krásné 5. místo!
Všem našim mladým hasičům patří velká gratulace za jejich reprezentaci a také moje poklona!! Jsou to skvělé děti a je radost s nimi trénovat a závodit!!
Také gratulujeme družstvu dorostenců z Tasovic, kteří letos okresní kolo hry Plamen vyhráli a postoupili do krajského kola, kde také obsadili 3. místo!
No a my už se těšíme na další soutěže, které nás letos čekají.
Za SDH Hodonice Mirek Viktorín