Vyjádření Krajského státního zastupitelství

Vážení spoluobčané,

dovolte, abych Vás informoval o dalším vývoji kauzy prodeje pozemků Na Vinici, které byly dle mého názoru prodány v rozporu se zákonem. Jak jsem naposledy sdělil, po prozkoumání podkladů policií ČR ve Znojmě a následně státním zastupitelstvím ve Znojmě jsem se obrátil na Krajské státní zastupitelství v Brně, protože jsem nesouhlasil se závěrem, že celá věc je v pořádku.

V minulém týdnu jsme obdrželi vyjádření, z kterého Vám cituji: „Krajské státní zastupitelství pak přezkoumalo zákonnost postupu Okresního státního zastupitelství ve Znojmě ve shora uváděné věci a učinilo závěr, že podstatná část Vašich námitek je oprávněná a provedeným výkonem dohledu bylo zjištěno pochybení státního zástupce Okresního státního zastupitelství ve Znojmě …“. „Nebyly proto dostatečně respektovány příslušné právní předpisy a je třeba vyhodnotit Váš podnět jako oprávněný.“ Celá záležitost byla předána zpět do Znojma a nyní budeme doufat, že se policie ve Znojmě bude celou žádostí zaobírat podrobněji.

Samozřejmě mě těší, že nám dali v Brně zapravdu a že dojde k novému prošetření.

Váš starosta Petr Korger