Vyjádření

Vážení spoluobčané,
vzhledem k žádosti pana Františka Houště a rozhodnutí zastupitelstva obce zveřejňuji následující informace:

  1. Informace k hloubkovému auditu hospodaření obce Hodonice
    Hloubkový audit nebyl proveden, neboť to není povinností obce a v rozpočtu obce na to nebyly vyčleněny žádné finanční prostředky. Na obecním úřadě se provádí 2x ročně navíc kontrola firmou ON-OK Libina (poslední proběhla 15.10.2014).
  2. Náklady spojené s propuštěním vedoucí DPS
    Vedoucí DPS Hodonice byla propuštěna k 31.12.2011 za soustavné porušování pracovních povinností. Bohužel mojí chybou (ještě jsme neměli svoji právní firmu a jiní mi neradili nejlépe) a po následném rozhodnutí zastupitelstva došlo k mimosoudnímu vyrovnání. Celkové náklady činily 338.761,- Kč. Dále musím ale upozornit, že kdyby byla vedoucí DPS na svém místě, stálo by to obecní rozpočet ročně více než 330.000,- Kč, to znamená, že k dnešnímu dni by to bylo přes 900.000,- Kč. Po zkušenostech vím, že zaměstnávat někoho na pozici vedoucí DPS je zbytečné. Kdyby toto vědělo i bývalé vedení obce, nemusela by se z rozpočtu obce vydat taková částka. Za deset let by to dělalo již několik milionů.
  3. Náklady spojené se zřízením funkce místostarosty obce
    Místostarosta obce byl uvolněn od 10.11.2011 do 22.9.2014. Celkové náklady (mzda, odvody a ošatné) činily 1.647.084,- Kč. Z toho je potřeba odečíst částku 11.652,- Kč měsíčně, což je mzda s odvody místostarosty před schválením funkce jako uvolněné. Dohromady by byla tedy mzda neuvolněného místostarosty přes 390.000,- Kč, čímž zůstává rozdíl cca. 1.250.000,- Kč. Musím upozornit na fakt, že kdybychom neměli uvolněného místostarostu, nebyli bychom schopni získat takové množství dotací a já bych funkci starosty obce nemohl vykonávat bez pomoci druhých (neměl jsem zkušenosti, informace a kontakty). Věřím, že v současné době bych to zvládal jen s neuvolněným místostarostou.
  4. Žádost o předložení písemností spojených se dvěma trestními oznámeními na pana Františka Houště
    V první řadě musím upozornit, že trestní oznámení nebyla podána na pana Františka Houště, ale na neznámého pachatele. Pan František Houšť žádal i o zveřejnění veškerých materiálů. Oba případy policie odložila v druhé polovině tohoto roku a více již nebude řešit, protože jsme nevyužili práva na odvolání. Bohužel trestní oznámení jsem musel podat, protože jsem nechtěl riskovat, že když dojde po mně někdo na úřad, mohl by mě napadnout, že jsem nehájil zájmy obce. Proto nevidím důvod se komukoliv omlouvat, neboť jsem nikdy neprohlásil, že pan František Houšť je zloděj. Dotační podmínky byly ale porušeny, proto obec platila penále, a některé pozemky Na Vinici byly prodány bez zveřejnění záměru a bez projednání v zastupitelstvu obce tak, jak stanovuje zákon.